Praca zdalna, choć w pozostałych zakątkach świata popularna była od dawna, tak u nas sławą cieszy się od stosunkowo krótkiego czasu, co bezpośrednio związane było z pandemią. Wraz z jej zakończeniem – wielu pracowników na tyle przyzwyczaiło się do tego trybu pracy, że mało komu widzi się z niego rezygnować. Coraz częściej rezygnuje się również z oficjalnego sposobu rekrutacji, jakim jest bezpośrednie spotkanie z pracownikiem na rozmowę rekrutacyjną, celem odbycia jej w sposób zdalny. Jeżeli czeka Cię taka rekrutacja, podpowiemy, o czym należy pamiętać.

Ubiór.

Choć znajdować się będziemy we własnym domu czy mieszkaniu, a więc komfortowej strefie – to jednak rekrutacja zdalna wciąż nosi znamiona oficjalnego tonu. Tak jak na realną rozmowę o prace nie wybierzemy się w luźnym dresie i bluzie z kapturem przedstawiającej podobiznę słodkiej pandy, tak też nie powinniśmy robić tego i w tym przypadku. Konieczne jest więc zachowanie odpowiedniego dress code – nie mówimy tu od razu o tym, by zakładać garnitur – wystarczy zaprezentować się w schludny i względnie elegancki sposób.

O czym pamiętać?

Na samym początku konieczne jest ustalenie kwestii czysto technicznych, a więc tego, w jaki dokładnie sposób odbywać się będzie taka rekrutacja i na jakiej platformie. Najpewniej konieczne będzie wykorzystanie kamerki internetowej, więc dobrze jest się w nią uprzednio wyposażyć. Warto także zrobić sobie specjalne notatki z informacjami związanymi z danym stanowiskiem – na wypadek, gdyby w stresie mielibyśmy o czymś zapomnieć.