Budowle liniowe, do których zaliczają się rurociągi przemysłowe, mają za zadanie transportować ciecz albo gazy. Niezależnie od tego, czy prowadzone są one głęboko pod ziemią, czy po dnie morza, muszą one niezawodnie działać. Aby zapobiec usterkom i utrzymać doskonały stan techniczny rur, należy zapewnić im odpowiednią izolację. Warto pomyśleć o tym już na etapie stawiania rurociągu, w ten sposób można zaoszczędzić w przyszłości na ewentualnych naprawach.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom, jakie oferuje izolacja rurociągów przemysłowych oraz przedstawimy dostępne na rynku rozwiązania. Podpowiemy też, do której firmy warto się zgłosić, jeśli interesuje Cię izolacja rur. Zapraszamy do czytania.

Zmniejszenie utraty energii = oszczędności

Szukanie oszczędności jest powszechną praktyką, także w przypadku izolacji termicznych rurociągów przemysłowych. Izolacja rur ma zarówno podtrzymać wysoką temperaturę płynu w rurach, jak i chronić ciecz przed zamarzaniem. Uniemożliwienie wymiany energii pomiędzy medium a otoczeniem to kolejne zadanie izolacji. Co więcej, poprawnie wykonana izolacja na rury potrafi zapobiec gromadzeniu się na niej pary wodnej oraz jej skraplaniu. Zazwyczaj ten rodzaj izolacji stosowany jest w systemach rurociągów ogrzewania, zimnej i ciepłej wody, w rurociągach, które odprowadzają ścieki, a także w przypadku rur systemów zamrażania oraz wentylacji.

Ochrona przed korozją

Funkcje izolacji rur stalowych nie ograniczają się wyłącznie do kwestii termicznych, ale także mają ochronić rury przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników. Bardzo często rurociągi przemysłowe umieszczane są w wilgotnym środowisku, a to z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia korozji. Dlatego też izolacja rur stalowych musi cechować się wysoką ochroną antykorozyjną oraz takimi cechami jak trwałość, elastyczność, przyczepność i szczelność.

Dostępne rozwiązania

Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, dzięki którym izolacja rur przemysłowych będzie możliwa. Najpopularniejsze są izolacje poliuretanowe, izolacje polietylenowe oraz powłoki malarskie. W wyborze odpowiedniej izolacji rurociągów najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę przesyłane medium, warunki środowiskowe, lokalizację oraz wielkość rur.

Nie wiesz, jak wybrać optymalne rozwiązanie? W takiej sytuacji warto skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Profesjonalna firma, która od lat działa w branży oraz dostarcza izolacje rurociągów przemysłowych, z pewnością pomoże Ci w doborze. Przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem, któremu możesz zaufać, jest DEGA plus. Oferowane przez nich rozwiązania są chętnie wykorzystywane w gazownictwie, wodociągach, przemyśle paliwowym, rurociągach sprzężonego powietrza, jak i również w hydrotransporcie.

W ofercie DEGA plus znajdziesz izolacje poliuretanowe, polietylenowe, powłoki malarskie na rury, laminaty oraz izolacje rur stalowych. Skontaktuj się ze specjalistami z tej firmy, aby uzyskać szczegółowe informacje.