Nie ukrywajmy, że nie wszyscy są stworzeni do ciągłego przebywania w tłumie i wchodzenia w interakcje ze współpracownikami. O ile każdemu z nas od czasu do czasu potrzebna jest chwila odosobnienia, tak są również osoby, które z natury są zwyczajnie samotnikami. Jakich zawodów możemy więc się podjąć, by móc cieszyć się względnie minimalnymi kontaktami z pozostałymi ludźmi?

Postaw na słowo pisane.

Lekkie pióro, ogromna wyobraźnia i łatwość pozyskiwania rzetelnych informacji – są to cechy pożądane przez dziennikarzy, copywriterów i pisarzy. Osoby pracujące w tych zawodach znaczną część czasu spędzają w samotności, tworząc teksty reklamowe, artykuły informacyjne czy kolejne strony swojej powieści. Niewątpliwym plusem jest również fakt, że jednakowo dziennikarz, copywriter czy pisarz mogą pracować całkowicie zdalnie a wszelkie interakcje z klientami, czy pracodawcą odbywają się najczęściej drogą elektroniczną. W przypadku pisarzy należy jednak wspomnieć, że stosunkowo trudno jest się wyróżnić na tle konkurencji i osiągnąć względny sukces.

Kierowcy tirów.

Jeżeli uwielbiasz spędzać czas za kółkiem i jednocześnie zwiedzać nowe kraje – warto zastanowić się nad zostaniem kierowcą pojazdu ciężarowego, potocznie zwanego tirem. Takie osoby spędzają samotnie długie godziny za kółkiem, zdarza się również, że często są w trasie nawet przez wiele tygodni. O ile jest to doskonały zawód dla tych, którzy nie lubią przebywać w tłumie, tak tęsknota za bliskimi może dawać się ogromnie we znaki.