Zmiana miejsca zatrudnienia, czy zwyczajnie podjęcie się pierwszej pracy może być dla wielu osób stresującym wydarzeniem. Pamiętajmy jednak o tym, że w gruncie rzeczy na naszym miejscu jest, było i będzie wiele osób – dlatego porzućmy stres na rzecz pozytywnego nastawienia. Jeżeli jednak chcemy jak najlepiej wypaść w pierwszym dniu nowej pracy, pamiętajmy o tych rzeczach.

Punktualność to podstawa.

Czas jest ceniony przez wszystkich, a zwłaszcza przez Twojego pracodawcę, który rozliczać Cię będzie za roboczogodzinę. Spóźnienie się to najgorsze, co możesz zrobić podczas pierwszego dnia w pracy.

Odpowiedni ubiór.

Ubierz się adekwatnie do stanowiska, na którym będziesz pracować. Na rozmowie rekrutacyjnej, jeżeli istnieje w danej firmie tak zwany dress code, najpewniej zostałeś o tym poinformowany – uszanuj zasady panujące w firmie i przygotuj odpowiedni ubiór.

Poznaj współpracowników.

Do pracy idziemy przede wszystkim po to, by pracować, a nie nawiązywać nowe przyjaźnie – bądź jednak otwarty i zapoznaj się ze wszystkimi współpracownikami, postawi Cię to w o wiele korzystniejszym świetle.

Jeżeli czegoś nie wiesz – pytaj.

Zadawanie pytań związanych z Twoim stanowiskiem czy firmą nie będzie w żadnym stopniu odebrane jako oznaka braku kompetencji. Wręcz przeciwnie – lepiej jest postawić na otwartość i zwyczajnie zadawać pytania, niż udając, że wie się wszystko na dany temat.