Znajomość przynajmniej jednego języka obcego nie wzbudza już takiego zainteresowania i podziwu, jak to miało miejsce przed laty. Wiele osób wręcz jest zdania, że jest to całkowicie podstawowe, co wręcz nawet obowiązkowe – znajomość tylko i wyłącznie ojczystego języka zdaje się być zwyczajnie niewystarczająca. Ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej – nietrudno w naszym kraju spotkać zagranicznych turystów, nie dziwi więc, że wielu pracodawców od swoich potencjalnych pracowników wymaga znajomości przynajmniej jednego języka obcego. Jakie, pozostałe zalety niesie za sobą nauka języków obcych?

Szansa na łatwiejsze znalezienie pracy.

Tak jak wspomnieliśmy, znajomość języków obcych jest niezwykle pożądana przez wielu pracodawców, w szczególności, gdy władamy językiem, który jest stosunkowo trudny i rzadko spotykany. Działające na terenie Polski firmy coraz częściej decydują się na międzynarodową współpracę – pojawić się więc mogą służbowe wyjazdy, konferencje czy delegacje, gdzie znajomość tylko i wyłącznie języka polskiego może okazać się zwyczajnie niewystarczająca.

Poznasz nowe osoby.

Tak, zgadza się – umiejętność władania językami obcymi znacząco zwiększa szansę na poznanie ciekawych osób. Niekoniecznie muszą to być osoby z zagranicy, lecz także podobni Tobie entuzjaści i fani danego języka, na których natrafiłeś w szkółce językowej lub podczas wyjazdu do innego kraju.

Nauka to trening dla umysłu.

Nauka, w jakiejkolwiek formie by nie była i czego by nie dotyczyła – zawsze jest swoistym wyzwaniem dla naszego mózgu i okazją do tego, by wprawić w ruch nasze szare komórki. Nie tylko będziesz mógł pochwalić się znajomością języka obcego, lecz także zauważysz, że zyskały na tym również Twoje procesy myślowe, jak i sama pamięć!